FIBA U 16 Europsko prvenstvo 2016

Mladi košarkaši poraženi od Litve, slijedi borba za treće mjesto

Hrvatska U-16 foto: HKS

Hrvatska kadetska reprezentacija od 12. do 20. kolovoza je na europskoj smotri u poljskom Radomu.

Hrvatska je na tom natjecanju prvotno bila smještena u skupinu B  s Njemačkom, Turskom i domaćinom Poljskom. Odigrane su utakmice skupine i Hrvatska je uspješno svladala protivnike Njemačku i Poljsku, a upisala poraz od Turske.

Nakon prolaza u osminu finala Hrvatske mlade nade slavile su protiv Švedske 74:67 i izborili četvrtfinale Europskog prvenstva. Tu ih je  čekala nimalo jednostavan protivnik, Francuska, no Hrvatska  ponovno ‘juriša’ ka pobjedi i to uvjerljivo (69:52). Funkcioniralo je sve  i obrana i napad. Posebno u trećoj četvrtini kada su izabranici trenera Krstića ‘prelomili’ utakmicu i ostavili Francuze na samo šest poena

U polufinalu ih je dočekala jaka Litva za koju naši momci nisu imali nikakvo rješenje.  Litavci  su uzeli  igru u svoje ruke od samog početka i nisu dopustili Hrvatskoj da ih ugrozi u nijednom trenutku. Kad god bi se Hrvatska približila, posebno u posljednjoj četvrtini, pogodili su izvana. Sada slijedi borba za treće mjesto, a protivnik će biti bolji iz susreta Španjolska-Turska.

Jedno je sigurno, da bit će napeto…. Sretno!

Detalji utakmica mogu se pronaći ovdje .