Hrvatska U-16 reprezentacija nakon jedanaesteraca bolja od domaćina

Regularni dio utakmice završio je rezultatom 1:1.

Svoj prvi nastup na Uefinom razvojnom turniru koji se održava u Bosni  Hercegovini, izabranici Petra Krpana bili su bolji od domaćina, a pobjednika su odlučili jedanaesterci.

Za vodstvo domaćina pogodio je Jusupović u prvom poluvremenu, a izjednačenje za Hrvatsku  donio je Brekalo početkom drugog dijela, nakon što je na poluvremenu zamijenio Biuka.

Mladi su Hrvati naposljetku u sedam serija pogodili pet udaraca s bijele točke (Beljo, Sučić, Vidović, Gvardiol i Franceković), a Bosna i Hercegovina precizna je bila u četiri navrata.

U drugoj utakmici prvog kola Makedonija je pobijedila Azerbajdžan 2:0, a u drugom kolu Hrvatska U-16 igra protiv Azerbajdžana 13. travnja dok u posljednjem kolu mladi reprezentativci igraju protiv Makedonije, a taj se susret igra 15. travnja.

Hrvatska: Čavlina, Unušić, Franceković, Starčić, Gvardiol, Tomek (od 56′ Vidović), Biuk (od 41′ Brekalo), Groznica (od 56′ Beljo), Branšteter (od 41′ Soldo), Sučić, Jurčec. Izbornik: P. Krpan.