Hrvatska u-18 i drugi puta slavila protiv Walesa

Hrvatska je dvaput pobijedila Walesa, u Vrbovcu je bilo 3:0, a u Mladini 2:1.

Nakon glatke pobjede od 3:0 u Vrbovcu gdje su hrvatski nogometaši bili bolji od vršnjaka iz Walesa, u Mladini je na stadionu Vinogradara odigrana druga utakmica u kojoj su izabranici Roberta Jarnija ponovo slavili, ovog puta sa 2:1.

Hrvatska je povela u 27. minuti, Pršir je iz slobodnog udarca ubacio loptu pred peterac Velšana, a najviši u skoku bio je Boško Šutalo i glavom pogodio mrežu. Kapetan Walesa Spence je lijepu solo akciju završio golom za izjednačenje u 40. minuti, a pobjedu Hrvatskoj donio je Dolček krasnim volejom sa 16 metara devet minuta prije kraja susreta.

Hrvatska – Wales 2:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 – B. Šutalo (27′), 1:1 – Spence (40′), 2:1 – Dolček (81′)

Hrvatska: Klemenčić, Hlevnjak, Batinić (od 45′ Kreković), J. Šutalo (od 57′ Radić), Baturina (od 57′ Šego), Pršir (od 57′ Blagajić), Dolček, Resler (od 45′ Hanuljak), Viduka (od 57′ Bajić), Martinović (od 32′ Palaversa), B. Šutalo (od 57′ Išesagi). Izbornik: R. Jarni.

” Prva utakmica je bila puno bolja, puno tečnija nego što je bilo danas, prvo poluvrijeme je završilo 1:1, drugo poluvrijeme su igrači napravili ono što smo htjeli i mislim da smo zasluženo pobijedili. U svibnju slijede dvije utakmice sa BiH, nakon toga Japan, u kolovozu je na redu Italija, a u studenom počinju kvalifikacije za koje se spremamo.” – rekao je izbornik Robert Jarni nakon utakmice.