Hrvatska U-18 reprezentacija u polufinalu Europskog prvenstva

Mladi hrvatski košarkaši do 18 godina su u četvrtfinalnoj utakmici pobijedili Nizozemsku s 65:54, te se tako plasirali u polufinale Europskog prvenstva. Na taj način su se mladi košarkaši približili na korak od cilja, odnosno do povratka u diviziju A, a za ulazak u finale će igrati s boljim iz dvoboja Izraela i Danske.

Hrvatska je jako dobro otvorila današnji dvoboj i već u sedmoj minuti imala 11 koševa prednosti (14:3). Međutim, do kraja četvrtine nije postigla nijedan poen pa je Nizozemska došla na samo minus tri (14:11). U nekoliko su navrata hrvatski protivnici došli do prednosti, ali na poluvremenu je u vodstvu ipak bila momčad Vladimira Anzulovića.

Kasnije se pokazalo kako je treća četvrtina bila ključna. Hrvatski juniori primili su samo sedam koševa i uoči posljednjih deset minuta imali deset koševa viška (43:33). Uspjeli su Nizozemci doći na četiri koša zaostatka u 32. minuti (43:39), ali Hrvatska je odbila svako približavanje svojih protivnika i nastavila niz neporaženosti.

Moramo naglasiti podatak o 20 izgubljenih lopti na susretu, premda niti Nizozemci nisu zaostajali u tom segmentu. Za ulazak u finale Hrvatska će igrati protiv pobjednika dvoboja Izrael – Danska, no, ukoliko želi izboriti finale i povratak u diviziju A morati će prikazati puno bolju igru.

Najboljii kod Hrvatske bio je Domagoj Šarić s 15 poena (5/6 za dva, 1/4 za tricu, slobodna bacanja 2/2), dok je Luka Šamanić dodao 13 koševa (5/9 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 3/4).