Hrvatska U-19 reprezentacija neće vidjeti Europsko prvenstvo

Hrvatska reprezentacija do 19 godina remizirala je s Škotskom i neće sudjelovati na Europskom prvenstvu u Grčkoj...

Hrvatska U-19 reprezentacija nije se uspjela plasirati na Europsko prvenstvo koje će se u srpnju odigrati u Grčkoj. Razočaranje ne bi bilo toliko da se Hrvatska ne nalazi za posljednjem mjestu u kvalifikacijskoj skupini 6, s dva remija i jednim porazom.

Izbornik Ferdo Milin, u posljednjoj je utakmici protiv Škotske morao napraviti nekoliko promjena u početnom sastavu te zbog žutih kartona nije mogao računati na Šunjića i Fiolića, a na vratima je Grbića zamijenio s Marićem. Hrvatska je povela u 22. minuti pogotkom Bašića, a Škoti su izjednačili u 65. minuti preko McBurniea koji je tako postavio konačan rezultat.

U drugoj utakmici, Austrija je svladala Italiju 2:1 i tim su se rezultatom Austrijanci plasirali na Europsko prvenstvo.

Redoslijed: Austrija 6, Škotska 5, Italija 2, Hrvatska 2

Škotska (4-3-1-2): Kelly – Smith, Souttar, McKenna, Watters – Jones, Storie, Henderson (od 89. S. Martin) – McMullan (od 87. Brophy) – McBurnie, Cardwell (od 46. Wright).  Izbornik: Richard Sbragia.
Hrvatska (4-1-4-1): Marić – Bašić, Ćaleta-Car, Prce, Mamić – Stolnik – Murić (od 66. Anočić), Balić, Ćorić (od 66. Prtajin), Vlašić – Roguljić (od 72. Lulić).  Izbornik: Ferdo Milin.