Turnir China-ASEAN International Youth Football

Hrvatska U-19 snage je odmjerila s Uzbekistanom

Hrvatska U-19 reprezentacija/Getty Images

U svom prvom susretu  u kineskom Dongxingu, Hrvatska reprezentacija do 19 godina je odigrala prvu od tri prijateljske utakmice s Uzbekistanom, a rezultat je naposljetku glasio neriješenih 1:1.

Uzbekistan je poveo u trećoj minuti preko Alijanova, da bi Hrvatska u 54. minuti izjednačila pogotkom Blečića, a imala je i priliku za pobjedu s bijele točke, no nije je iskoristila.

Izbornik Ferdo Milin zadovoljan je igrom svojih igrača i tom prilikom je izjavio:

“Mislim da smo odigrali dobru utakmicu, stvorili smo brojne prilike i rezultat nam je u redu. Uzbekistan je bio vrlo dobar i čestitam im. Promašili smo kazneni udarac, no i to je nogomet. Pokušat ćemo pobijediti u idućem susretu.”

Sljedeći susret ih čeka već sutra protiv Filipina, dok ih u četvrtak očekuje susret s Kinezima.