Hrvatska U-21 nogometna reprezentacija do boda u Grčkoj

Izabranici trenera Nenada Gračana ovim remijem su ostali na vrhu ljestvice.

Hrvatska U-21 (hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine) odigrala je s vršnjacima iz Grčke na stadionu Toumba u Thessalonikiju neriješeno 1:1 u sklopu petog kola kvalifikacijske grupe 1 za odlazak na Europsko prvenstvo. Izabranici trenera Nenada Gračana ovim remijem su ostali na vrhu ljestvice.

Mladi “Vatreni” mogli su do vodstva u 42. minuti, ali najstrožu kaznu nije realizirao Josip Brekalo, član Wolfsburga na trenutnoj posudbi u Stuttgartu.

Grčka kazna je stigla u 65. minuti kada je strijelac bio Georgios Manthatis. Međutim, tragičar Brekalo se iskupio u 74. minuti kada Hrvatskoj donosi izjednačenje. U 83. minuti domaćini su ostali s igračem manje nakon što je Triantafyllos Pasalidis dobio drugi žuti karton.

Hrvatska ima na kontu četiri pobjede i jedan neriješeni ishod, isto kao i Grčka, ali zbog bolje gol-razlike su na prvom mjestu. Hrvatskoj sada slijedi zimska pauza od reprezentativnih obaveza, a sljedeću utakmicu igra 23. ožujka sljedeće godine kada gostuje u Češkoj.

Prvoplasirani iz svake skupine ide direktno na Europsko prvenstvo čiji su domaćini Italija i San Marino, kao i četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije od devet.