Hrvatski košarkaši odličnom igrom u generalki pred SP pobijedili Litvu, Šarić i Bogdanović najučinkovitiji

Hrvatska - Litva 94:80 (25:12, 22:26, 28:23, 19:19).

Prijateljska utkmica

HRVATSKA – LITVA 94:80

HRVATSKA: Tomić 7, Andrić, Lafayette, Bogdanović 24, Šarić 16, Rudež 10, Ukić 2, Simon 12, Markota 4, Hezonja 4, Žorić 12, Babić 3

LITVA: Pocius 2, Kalnietis, D. Lavrinovič 15, Mačiulis 20, Seibutis, K. Lavrinovič, Jankunas 2, Valančiunas 16p, Kuzminskas 2, Motiejunas 6, Vasiliauskas 15, Jasaitis 2

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija na odličan način odradila je generalku protiv Litve slavivši 94:80 (25:12, 22:26, 28:23, 19:19). Litva je u Zagrebu doživjela drugi uzastopni poraz nakon posrtaja protiv Slovenije. Hrvatska je odlično otvorila utakmica serijom 4:0. Lafayette je zatim asistirao Šariću što je uz ukradenu  loptu Bogdanovića značilo 8:3 za domaćina. Hrvatska je nastavila mljeti protivnika odličnom igrom u obrani  što je rezultiralo prednošću od 16 poena prednosti (21:5). Litva je posložila igru u završnici (12:23), imala  je zadnji napad i priliku da smanji, ali Simon je oteo loptu i u posljednjim stotinkama donio 25:12

Hrvatska je sa dobrom igrom nastavila i u drugom dijelu. Prvi dio druge dionice donio je nešto opušteniju  igru u obrani obje ekipe. Litva je počela polako stiskati, uspjeli su doći na 39:29, ali Hrvatska je uzvratila tricom Rudeža. Gosti su nastavili s pritiskom, hrvatski košarkaši počeli su promašivati u napadu, ali Litva je tek u završnici uhvatila priključak. U posljednjoj minuti došli su do dva slobodna bacanja i Mačiulius je pogodio oba i gostujuća ekipa tako je prvi nakon otvaranja susreta uspjela spustiti  zaostatak ispod deset koševa (38:47).

Hrvatska je treću četvrtinu otvorila tricom Šarića (50:42) koja je bila prva od nekoliko u tom periodu. Doduše, Litva je uhvatila priključak na 46:52, a Jasmin Repeša pozvao minutu odmora. Litva je smanjila na 48:52. Hrvatska je napravila seriju 5:0 i onda su krenule trice. Šarić je pogodio za 63:48, Bojan Bogdanović je dodao dvije za 69:53. Simon se pridržužio s tri poena za 72:56, a Bogdanović je postigao treću tricu za 75:56. Litva je u završnici smanjila na 61:75 i tako je završila treća dionica.

Gosti su bolje krenuli u posljednjih deset minuta, tricom Mačiuliusa Litva je došla na 69:77, te 72:79. Ali izabranici Jasmina Repeše nisu dopustili preokret. Hrvatska je košem Žorića i tricom Rudeža 2:38 minute pije kraja pobjegla na 86:74. Žorić je izborio i tehničku pogrešku u završnici.

U posljednjoj minuti uslijedila je ekshibicija, Hezonja je u kontri zakucao. U idućem napadu Lafayette je poslužio Hezonju za alley-oop!