Dodig, Čilić i Ćorić za povijest

Hrvatska u polufinalu Davis cupa

potpunim preokretom od 0-2 do 3-2 Hrvatska porazila SAD u Davis Cupu

Marin Čilić i Borna Ćorić/Foto: facebook.com/DavisCupTennis

Hrvatski tenis jučer je ponovno doživio meteorski uspjeh! Osim Karlovićeva osvajanja ATP turnira u američkom Newportu, Hrvatska je izborila polufinale Davis Cupa!

Iako su Amerikanci vodili 2-0, Hrvatski tenisači ostvarili su veliki preokret i kreirali pravu senzaciju. Bod za Hrvatsku i smanjenje vodstva Amerikanaca na 1-2 osvojio je naš dvojac Ivan Dodig i Marin Čilić pobijedivši braću Bryan u igri parova.

Marin Čilić je u nedjelju navečer upisao izjednačujući bod porazivši Johna Isnera, dok je u odlučujućem meču Borna Ćorić pobijedio Jacka Socka i osigurao senzaciju.

Čilić je pobijedio Johna Isnera sa 7-6 (9), 6-3, 6-4 u prvom nedjeljnom pojedinačnom obračunu četvrtfinalnog dvoboja reprezentacija Hrvatske i SAD-a, igranog u Portlandu. Tom pobjedom Hrvatska je došla do izjednačenja od 2-2.

Ćorić se prometnuo u junaka dana porazivši  bolje plasiranog i iskusnijeg protivnika.  Naš mladi tenisač osvojio je prvi set sa 6-4. Drugi set je izgubio 3-6. Treći ponovno osvojio rezultatom 6-3 da bi konačnu pobjedu potvrdio osvajanjem zadnjeg seta sa 6-4 za veliko hrvatsko slavlje i prolazak dalje u polufinale Davis Cupa.