Hrvatska u polufinalu Europa Kupa

Hrvatska će u polufinalu igrati protiv Španjolske.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija pobijedila je u četvrtfinalu Europa Kupa Grčku rezultatom 13:11 i plasirala se u polufinale.

Hrvatska – Grčka 13:11 (1:2, 5:4, 4:1, 3:4)

Hrvatska: Bijač, Macan, Fatović 3, Lončar 1, Joković 2, Buljubašić 1, Vukičević, Bušlje, Miloš, Vrlić 2, Šetka 2, Xavi Garcia 2, Marcelić.

Grčka: Flegkas, Genidounias 1, Skoumpakis, Kapotsis, Fountoulis 3, Papanastasiou 1, Dervisis 1, Argyropoulos, Mourikis 1, Kolomvos, Gounas 2, Vlachopoulos 2, Zerdevas.

Grci su bolje otvorili susret, poveli su preko Mourikisa, a nakon izjednačenja Šetke, Vlachopoulos je odveo Grke na prvi odmor s prednošću. Grčka je konstantno imala prednost od jednog gola, a onda je Buljubašić devet sekundi prije poluvremena pogodio za 6:6, a na otvaranju treće četvrtine, Joković zabija za prvo vodstvo Hrvatske. Barakude su sjajno odigrale treću dionicu koju su dobili s tri razlike. Četiri i pol minute prije kraja Šetka je zabio za velikih +4 i riješio pitanje pobjednika.

Loren Fatović zabio je tri gola, dva su dodali Joković, Šetka, Xavi Garcia i Vrlić, dok su Lončar i Buljubašić zabili po jedan gol.

U ostalim susretima, Mađarska je s 11:7 bila bolja od Crne Gore, Španjolska je sa 13:12 savladala Srbiju, a Italija je sa 11:9 bila bolja od Rusije.

U polufinalu će igrati Italija i Mađarska te Hrvatska protiv Španjolske.