Hrvatska upisala pobjedu protiv Kanade u prvoj pripremnoj utakmici

Prijateljska utakmica: Hrvatska - Kanada 69:64 (12:15, 21:20, 16:17, 20:12). Šarić je bio najefikasniji s 14 poena

PRIJATELJSKA UTAKMICA

HRVATSKA – KANADA 69:64 (12:15, 21:20, 16:17, 20:12)

U Slavonskom Brodu pred ispunjenom dvoranom Vijuš Hrvatska je odigrala prvu pripremnu utakmicu za Svjetsko prvenstvo koje započinje 31. kolovoza. U napetoj završnici slavili su naši igrači rezultatom 69:64.

Oliver Lafayette, Damjan Rudež, Luka Babić, Dario Šarić i Lukša Andrić bila je petorka koja je otvorila utakmicu. Očekivano, igralo se nervozno u izuzetno sparnoj dvorani s velikim brojem grešaka na obje strane. Rani period priprema učinio je svoje i šut nije služio obje ekipe.

Valja napomenuti da je do velikog odmora, uz Lafayettea, debi za reprezentaciju upisao Mario Hezonja te Miro Bilan. Prva četvrtina okončana je rezultatom 12:15, a na poluvrijeme se otišlo s prednošću gostiju 33:35.

Niti u nastavku nismo vidjeli ništa bolju košarku. Kod Hrvatske jedini je raspoložen bio Dario Šarić od kojeg je sve kretalo. Kanađani su čitavo vrijeme vodili, a onda je na scenu stupio najmlađi Hezonja. Najprije je zakucao, a potom tricom odveo Hrvatsku do vodstva 56:54. Zahvaljujući našim greškama ponovno smo ispustili prednost, a u samoj završnici Lafayette pogađa dvije trice i Šarić jednu te odvode Hrvatsku do pobjede.

Šarić je ubacio 14 poena, Lafayette 12, Hezonja 9, a Andrić 8. U subotu igramo protiv istog protivnika u 19,30.