‘Hrvatska’ utakmica u Firenci: Kalinić obranio utvrdu Fiorentine

Nikola Kalinić i Marko Livaja postigli su pogotke u 13. kolu Serie A...

Nogometaši Fiorentine i Empolija podijelili su bodove u 13. kolu Serie A, a na travnjaku su glavnu riječ, s obje strane terena, vodili hrvatski nogometaši.

Empoli je neočekivano došao do rane prednosti, loptu je u mrežu pospremio Marko Livaja u 18. minuti, a desetak minuta kasnije na semaforu je zasvijetlilo 2:0, strijelac je bio Büchel.

Veselje je ipak bilo kratkoga vijeka. Antu Rebića u igri je na poluvremenu zamijenio Nikola Kalinić te još jednom pokazao u kakvoj je fantastičnoj formi. Viole su krenule opasnije prema vratima gostiju, polako pleli mrežu i stvarali šanse, a rezultiralo je to izjednačenjem u režiji hrvatskoga reprezentativca – precizan je bio u 56. i 61. minuti.

Milan Badelj nije ulazio u igri u momčadi Fiorentine.