Hrvatska uvjerljiva protiv Austrije u prijateljskoj utakmici

Hrvatska_Austriia foto: HRS

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija krenula je s pripremama za Europsko prvenstvo koje se u prosincu održava u Švedskoj.

Prvu fazu priprema izabranice Gorana Mrđena odrađuju u Ivanić-Gradu u sklopu kojih su odigrale prvu pripremnu utakmicu protiv Austrije. U utakmici u kojoj su se testirale trenutne snage i stanje ekipe do slavlja stigle su rezultatom 36:28 (15:11).

Susret u Ivanić-Gradu odlično su otvorile Hrvatice koju su na krilima Andree Penezić i Žane Marić u sedmoj minuti postavile 4:0 sve uz veliku pomoć vrlo raspoložene Ivane Kapitanović na golu. Prvi pogodak za Austriju stigao je u osmoj minuti. Od tog trena gostujuće igračice pojačale su tempo i do 17. minuti stigle na samo pogodak zaostatka (7:8). Naše djevojke u posljednjih deset minuta prvog dijela utakmice ušle su s tri gola više nakon što gol zabija Ćamila Mičijević. Svoju prednost Hrvatska je držala sve do odlaska na odmor kada prvi dio utakmice zaključuje rezultatom 15:11.

Hrvatsku je u nastavku susreta predvodila Vesna Milanović Litre s čijim je pogocima reprezentacija održavala svoje vodstvo od četiri pogotka. Izbornik Mrđen posljednjih deset minuta daje  priliku svim igračicama i naposljetku Hrvatska slavi s visokih 36:28.

Ivana Kapitanović je skupila  18 obrana i  upisala je jedan pogodak. Najraspucanije su bile Penezić sa sedam, Mičijević sa šest te Bašić i MilanovićLitre s po pet pogodaka.

Uzvratni susret na rasporedu je danas od 16 sati, u Grazu.

HRVATSKA – AUSTRIJA 36:28 (15:11)

Hrvatska: Kapitanović (18+0), Bešen (0+1), Razum; Nemaškalo 1, Debelić, Čović 1, Mičijević 6, Krsnik, Penezić 7, Milanović-Litre 5, Janković 1, Džono, Marić 3, Franković 1, Bašić 5, Blažević, Vidak 1, Zadravec 1, P. Posavec 1, Gugić.
Izbornik: Goran Mrđen

Austrija: Flock, Blažek, Herrmann; Kaiser 1, Frey 8, Schindler, Bauer 3, Longvin 1, Tomasini, Stanić, Dedić 2, Kovacs 1, Gerisch 1, Huber 2, Ivančok 6, Bosch 3.
Izbornik: Herbert Müller