Hrvatska uvjerljivo do pobjede u Rijeci

Tucakova selekcija uvjerljivo je savladala  Grčku rezultatom 11:6 (1:1, 4:0, 2:2, 4:3).

Hrvatska_Grčka foto: HR

Hrvatska vaterpolo reprezentacija je u Rijeci lako došla do pobjede protiv Grčke.  Ovom pobjedom su naši vaterpolisti otvorili  nastup u B skupini Svjetske lige i to zahvaljujući odlično odigranoj drugoj četvrtini, gdje su s  lakoćom savladavali grčki otpor te ostvarili rezultat od 4:0.

Tuckova selekcija pokazala je da zna i može iskoristiti situacije u kojima u napadu igra sa igračem više. Nakon što su u drugoj četvrtini povećali vodstvo na 5 razlike, naši reprezentativci su se pucački otvorili. Grčki napad, koji se svodio na igru u petercu, hrvatska je obrana  efikasno rješavala. U redovima hrvatskih vaterpolista prednjače Luka Bukić, Sandro Sukno i Javier Garcia sa dva gola te Ivan Buljubašić, Luka Lončar, Maro Jaković, Andro Bušlje, Ivan Krapić i Anđelo Šetka po jedan. Na Grčkoj strani Geniduanis i Gounas postižu dva gola.

U B skupini uz Hrvatsku i Grčku nalaze se Nizozemska i Francuska. Sljedeću utakmicu Hrvatska selekcija igra šestog prosinca u Montpellieru protiv Francuske.

U nastavku vam donosimo  djelić atmosfere jučerašnje odigrane utakmice, a ostale fotografije susreta bit će dostupne i u multimediji na portalu.