Hrvatska uz mnogo muke do nove pobjede

Hrvatska je svladala Nizozemsku...

Hrvatska košarkaška reprezentacija / Foto: HKS

Iako teže od očekivanog, hrvatska košarkaška reprezentacija došla je do treće pobjede na ovogodišnjem Eurobasketu. Pala je i Nizozemska rezultatom 78:72. Hrvatska je loše otvorila utakmicu te su Nizozemci nakon sedam minuta imali +8 (18:10) .Do kraja četvrtine naši su uspjeli tek smanjiti zaostatak. I drugu četvrtinu Hrvatska otvara loše. Nizozemska je nakon pet minuta imala čak 12 poena prednosti (34:22) , a onda je Velimir Perasović pozvao time out.

Nakon time outa naša reprezentacija zaigrala mnogo bolje i agresivnije u obrani, te na krilima Bogdanovića pravi seriju 17:1 te na poluvrijeme odlazi sa četiri poena prednosti ( 39:35). U trećoj četvrtini naši su mirno i strpljivo čuvali i lagano povećavali prednost. Ali kako ne možemo bez drame, u posljednjem periodu Nizozemska dolazi na samo -2 (64:62) te su imali čak nekoliko napada za izjednačenje. Ali ipak Hrvatska na pogon Šarića i Simona dolazi do pobjede od šest poena razlike. Najefikasniji u našim redovima bio je Krunoslav Simon sa 18 poena, osam asistencija i sedam skokova.

Sutra nas očekuje posljednja utakmica prvog kruga, a protivnik je Gruzija.