Hrvatska zahvaljući pogotku Vide slavila protiv Kosova

Hrvatska nogometna reprezentacija slavila je na Maksimiru protiv Kosova s 1:0. Pogodak vrijedan tri boda zabio je Domagoj Vida.

Nakon što je jučer utakmica prekinuta  zbog vremenskih neprilika, ista je nastavljena danas od 24. minute. Odmah na početku prva prilika za Hrvatsku. Nakon kornera s desne strane Dejan Lovren je spustio glavom na Perišića koji se nije snašao te je promašio loptu. U 27. minuti prva i jedina prilika za Kosovo u prvom dijelu, Rrahmani je pucao glavom, ali promašio je dosta izglednu priliku za pogodak. Hrvatska je cijeli prvi dio dominirala, Kosovo se branilo, ali nismo uspjeli zatresti mrežu Ujkanija.

U 50. minuti prva dobra prilika za Hrvatsku, Perišić je sjajno prošao po desnoj strani, pucao je prema vratima Ujkanija, ali lopta je otišla pored gola. Hrvatska igra izgledala je bezidejno, zbog toga je izbornik Čačić u 55. minuti uveo Kramarića i Badelja umjesto Rakitića i Kovačića. Hrvatska je cijelo vrijeme prtiskala goste, gotovo da se nije ni igralo na našoj polovici terena. Nakon velikog pritisaka naših, u 74. minuti Luka Modrić je sjajno nabacio na glavu Vide koji sjajno pogađa za vodstvo Hrvatske protiv Kosova na Maksimiru. U 83. minuti ponovno slična situacija kao i kod prvog gola. Modrić je iz prekida nabacio, ali golman gostiju odbija loptu. Izabranici Ante Čačića do kraja utakmice nisu stvorili neke izgledne prilike, te  će u utorak protiv Turske morati pokazati bolju igru, ako žele doći do sva tri boda.

HRVATSKA 1:0 KOSOVO