Hrvatska ženska nogometna reprezentacija porazom zaključila nastup u Kini

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija poražena je i u drugom prijateljskom susretu od reprezentacije Kine. Podsjetimo, Hrvatice se nalaze u Kini gdje su odigrale dvije pripremne utakmice protiv kineskih nogometašica. U prvom susretu su izabranice izbornika Božidara Miletića poražene s 2:0, dok je drugi susret završio pobjedom Kine od 2:1.

Kineskinje su povele nakon 13 minuta autogolom Bošnjak, da bi Yang Li početkom drugog poluvremena povećala prednost Kine. Počasni gol je djelo Kristine Nevrkle u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena. Hrvatice su tako poražene u oba sraza s Kinom, no sigurno puno znači skupljeno iskustvo u dvobojima s jednom od najboljih ženskih reprezentacija svijeta.

KINA – HRVATSKA 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 – Bošnjak (13′ – ag), 2:0 – Yang Li (50′), 2:1 – Nevrkla (90+3′)

Hrvatska: Bačić, Nevrkla, Horvat (od 82′ Bojčić), Joščak, Bošnjak, Rudelić (od 90+2′ Dujmović), Landeka, Conjar, Maltašić, Slipčević, Žigić