U posljednjem kolu Hrvatska mora po pobjedu u Kijevu

Hrvatska prosula bodove: Finska uzela bod na Rujevici!

Hrvatska reprezentacija na Rujevici odigrala samo 1:1 protiv rasterećene Finske čime je ugrozila šanse za plasman na Svjetsko prvenstvo koje se sljedeće ljeto održava u Rusiji.

Hrvatska reprezentacija je trebala imati laganu zadaću na domaćem terenu protiv rasterećene Finske. Upravo suprotno, umjesto lagane pobjede, Hrvatska se dovela u nezahvalnu situaciju glede plasmana na predstojeće Svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji. Na Rujevici je završilo 1:1.

U 9. minuti prva prilika za Hrvatsku. Po lijevoj strani prošao je Josip Pivarić i poslao prizemnu loptu u šestnaesterac gostiju. Loptu prihvaća Šime Vrsaljko i upućuje opasan udarac koji prolazi pored okvira gola. Hrvatska je u prvom poluvremenu najbliže pogotku bila u 21. minuti. Loptu iz kornera ubacio je Marcelo Brozović, a najviše je skočio Domagoj Vida čiji udarac glavom s gol linije izbija igrač Finske. U 23. minuti Hrvatska je dobila priliku iz slobodnog udarca s lijeve strane. Ulogu izvođača preuzeo je kapetan Luka Modrić. Uputio je opasan udarac koji golman Lukas Hradecky paradom brani. Ivan Perišić našao se u 26. minuti u sličnoj prilici kao Vrsaljko na samom početku utakmice i uputio prizemni udarac s desne strane šestnaesterca, ali bio je zamalo neprecizan. Igrala se 28. minuta kada je Perišić pokušao atraktivno ‘škaricama’ zabiti gol, ali lopta je otišla daleko od finskih vrata.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imala je Hrvatska. Modrić je okušao udarac s 25 metara u 54. minuti, ali lopta je otišla malo iznad gola. Finska je zamalo kaznila propuštene prilike Hrvatske u 56. minuti. Loptu je s lijeve strane ubacio Perpatim Hetemaj u šestnaesterac Hrvatske gdje pronalazi glavu Joela Pohjanpala čiji udarac odličnom reakcijom brani Danijel Subašić. Već u sljedećem napadu Hrvatska uspijeva probiti finsku obranu. Marko Rog, koji je trenutak prije zamijenio Brozovića, povukao je kontru i uposlio na lijevoj strani natrčalog Andreja Kramarića. Kramarić petom upošljava Pivarića koji šalje prizemnu loptu u šestnaesterac gostiju. Loptu skreće prema vlastitom golu netko od finskih igrača, ali Mario Mandžukić je uspio zadnji dirati loptu prije negoli je prešla gol liniju te tako doveo Hrvatsku u 57. minuti u vodstvo. Modrić u 65. minuti odlično puca izdaleka, ali Hradecky na golu Finske je siguran. Rog je pokušao u 66. minuti udarac izvan šestnaesterca koji je završio visoko iznad gola. U 76. minuti opasno je Hrvatska visila. Nakon odbijanca i nesigurnosti hrvatske obrane Pohjanpalo je zamalo zabio za izjednačenje, ali u zadnji tren Vida blokira njegov udarac. Loše vijesti za Hrvatsku uslijedile su u posljednjim minutama utakmice. Prvo se ozlijedio strijelac Mandžukić u 86. minuti da bi potom u 90. minuti debitant u finskom dresu Pyry Soiri zabio za izjednačenje. 23-godišnji napadač, koji je u igru ušao u 81. minuti umjesto Hetemaja, zabio je nakon loše reakcije prvo njegovog čuvara Pivarića i izlijetanja u prazno golmana Subašića.

Posljednju utakmicu Hrvatska igra u ponedjeljak u Kijevu protiv Ukrajine.