Hrvatske košarkašice svladale Latviju

Hrvatske košarkašice poslije početnog poraza od Rusije na Eurobasketu u Mađarskoj u drugoj su utakmici svoje skupine iznenadile Latvijke te ipak održale nadu u dobar rezultat na smotri Starog kontinenta...

Hrvatske košarkašice/Foto: HKS

Izabranice Braslava Turića uspjele su ‘šokirati’ favorizirane suparnice u Szombathelyju i to bez kapetanice Jelene Ivezić, koja se u prvom ogledu ozlijedila nakon samo pedesetak sekundi igre.

Kockaste su odigrale odličnu utakmicu što se tiče napadačkog i obrambenog skoka, a pogotovo to vrijedi za prvo poluvrijeme u kojemu su debelo (u tom segmentu) nadmašile Latvijke – imale su, naime, 15 napadačkih skokova, dok su njihove protivnice imale 15 skokova sveukupno.

Hrvatska je na poluvrijeme otišla s prednošću od sedam pogodaka, ali u drugom dijelu nije uspjela ponoviti izdanje s početka te je susret vrlo brzo ponovno postao neizvjestan. Niša zato…

Hrvatice su, ipak, odigrale dosta dobru treću četvrtinu te se uspjele ponovno ponešto odvojiti i u zadnjih deset minuta ući s pet koševa prednosti. Nešto problema stvorila nam je peta osobna pogreška Ive Ciglar, no u njezinu se ‘odsustvu’ istaknula Iva Borović, koja je hrabro preuzela palicu i predvodila djevojke do konačnih 67:63.

U hrvatskim redovima najefikasnija bila je Slišković (15 koševa, šest skokova), dok je Mazić postigla 13 poena i dodala tome još osam skokova.