Hrvatske odbojkašice slavile protiv Mađarske nakon pet setova

Samanta Fabris osvojila je čak 31 poen za Hrvatsku.

Odbojkašice Hrvatske slavile su nakon pet setova igre u pretposljednjem kolu Europske zlatne lige protiv Mađarske te tako upisale treću pobjedu. Nažalost dva izgubljena seta izbacila su naše cure iz borbe za prvu poziciju.

Hrvatska – Mađarska 3:2 (23:25, 25:23, 25:15, 19:25, 15:9)

Hrvatska: Sain, Vukić (11), Božičević, Jerkov (15), Prokopić, Popović-Gamma, Dumančić (7), Fabris (31), Šamadan (9), Brčić (1), Jakšetić (3), Kulić (1).

Mađarska: Bagyinka, Bleicher, Dekany, Leko, Molcsanyi, Nagy, Nemeth, Pekarik, Pinter, Sandor, Szakmary, Szedmak, Szucs, Villam.

Gošće su puno bolje otvorile set, nakon 1:4 i 2:7 imale su sigurnih 1:0 u setovima koje su Hrvatskoj lagano zatvarale vrata prema Final fouru Zlatne lige. Manjak njihove koncetracije umalo je kažnjen pri rezultatu 13:14 i 23:24, no do izjednačenja i preokreta ipak nije bilo.

Hrvatska je u drugom setu uzvratila s identičnih 25:23, ali do toga je došlo nakon mukotrpnih pola sata. Početnu izjednačenost gošće su pretvorile u vodstvo od 6:4, no ubrzo nakon Hrvatska dolazi do 8:7. Potom je ponovo došlo do razdoblja izjednačenosti, igralo se poen za poenom dok se Mađarska nije odvojila na 16:14. Izbornik Lovrinom time-outom budi svoju ekipu koja serijom 6:1 dolazi do vodstva te uz malo poteškoća uspjevaju doći do 1:1.

U trećem setu pri rezultatu 13:13 kada je na servisu bila Dumančić, naše cure su napravile nevjerojatnu seriju 9:0 i lagano došle do prednosti 2:1 u setovima. Mađarice su bolje otvorile četvrti set, ušle su sa prednosti od 6:1, a iz tog zaostatka Hrvatska se nije uspjela oporaviti, sve je išlo na stranu gošći koje su nakon zasluženog izjednačenja imale jedan bod u džepu.

Odlučujući peti set, Hrvatska je otvorila sa velikih 7:0, zatim se otišlo na 10:2 i tu se samo rutinski odradilo do kraja i pobjede. U posljednjem kolu naše odbojkašice gostuju kod Francuske.