Hrvatska protiv Srbije upisala drugu pobjedu

Utakmica 2. kola: Srbija - Hrvatska 29:30 (11:18). Srbija se vratila šest minuta prije kraja i izjednačila na 27:27, ali završnica je pripala Hrvatskoj

Maja Zebić/Getty Images

Trofej Srbije za rukometašice

SRBIJA – HRVATSKA 29:30 (11:18)

SD Vlade Divac. Gledatelja 1.000.  Suci: Mosorinski i Pandžić (oba Srbija)

SRBIJA: Risović, Tomašević, Kačarević, Krpež 1, Popović, Trifunović, Lekić 1, Živković, Damnjanović 8 (7), Erić 1, Rajović 1, Pop-Lazić, Ognjenović 1, Filipović 1, Nišavić 2, Milošević 1, Stoiljković 2, Lisčević 1, Cvijić 2, Lojpur  5,  Dmitrović 2.

HRVATSKA: Žderić, Jelčić, Golubić, Zebić 5 (2), Grubišić 2, Gaće 3, Janković 1, Ježić 3, V. Milanović Litre 2, Franković, Penezić 9, Havić, Elez 1, Gugić, Horvat 1, Lovrić 3, Oštarjaš.

Sedmerci:  Srbija 7 (7),  Hrvatska 3 (2). Isključenja:  Srbija 4  ,  Hrvatska 8 minuta.

Hrvatske rukometašice u drugom kolu pripremnog turnira u Srbiji ostvarile su odličan rezultat svladavši domaćina  30:29. Hrvatska je dobro ušla u utakmicu, a rezultatsku prednost stekle su u zadnjih 13 minuta prvog poluvremena u kojima je domaćin zabio samo tri gola.

Nije bilo za očekivati da će se domaćin olako predati, Srbija je uspjela smanjiti na 21:22, nakon čega je Hrvatska  ponovo otvorila četiri poena prednosti (26:22). Ipak, Srbija se još jednom vratila i šest minuta prije kraja izjednačila na 27:27. Ipak, domaćin nije izdržao nakon isključenja Ivane Milošević u završnici i Hrvatska je stigla do pobjede.