Hrvatske rukometašice upisale i drugu pobjedu protiv Mađarske

Hrvatska - Mađarska 36:. Ovoga puta izabranice Vladimira Canjuge bile su još uvjerljivije u odnosu na prvu utakmicu

Jelena Grubišić/Getty Images

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija pobijedila je Mađarsku (36:29) i u drugoj prijateljskoj utakmici odigranoj u ranom jutarnjem terminu u nedjelju.

Ovoga puta izabranice Vladimira Canjuge bile su još uvjerljivije u odnosu na prvu utakmicu, a dio razloga leži u činjenici da je izbornik Mađarske Andras Nemeth na teren poslao izmiješni sastav i tako dao priliku igračicama koje inače ne bi krenule u prvoj postavi.

Jelena Grubišić bila je sigurna na vratima, a nakomn deset minuta igre Hrvatska se polako počela odvajati. U 22. minuti hrvatske rukometašice imaju pet golova prednosti (13:8), a Katarina Ježić je posljednjim golom u prvom poluvremenu donijela šest pogodaka prednosti (17:11).

Ježić je s dva pogotka u nastavku donijela i prednost 19:11, a Mađarska je do kraja utakmice uspjela održati razliku, ali ne i ozbiljnije zaprijetiti.