Hrvatske vaterpolistice do nastupa na europskom prvenstvu!

Hrvatske vaterpolistice slavile u oba susreta s Češkom.

Hrvatska ženska vaterpolo reprezentacija u kvalifikacijama za europsko prvenstvu u Španjolskoj, snage su odmjerile s vaterpolisticama iz Češke. Reprezentativke Hrvatske praktički su već u prvom susretu osigurale prolazak na prvenstvo, pobjeda s 6:9, dok su u Splitu u uzvratu slavile i drugi put, završeno je rezultatom 14:9.

Vaterpolistice Hrvatske imale su jasan cilj u Splitu, pobjedom nad Češkom potvrdile bi prolazak na europsku smotru, drugi put zaredom. U prvoj četvrtini reprezentativke Hrvatske stigle su do prednosti od tri pogotka, nakon osam minuta igre rezultat je bio 4:1. Istim tempom Hrvatska je odigrala do poluvremena, ponovo su četiri pogotka postigle Hrvatice, dok su protivnice samo jednom uspjele zabiti. U prvom poluvremenu po dva pogotka postigle su Petra Bukić i Leonarda Pavić. Pobjeda Hrvatske nije bila ugrožena, najbliže su gošće stigle kod rezultata 12:9, bilo je to minutu prije kraja utakmice. Nakon toga uspješne se bile još Emmi Miljković i Pavić te potvrdile pobjedu s 14:9.

S četiri postignuta pogotka najučinkovitija je bila Bukić, kći vaterpolista Perice Bukića. Hrvatske reprezentativke u srpnju u Barcelonu putuju zajedno s Barakudama.

Hrvatska – Češka 14:9
(4:1, 4:1, 2:4, 4:3)