Hrvatski atletičari pobrali šest medalja i oborili tri državna rekorda na prvenstvu Balkana

Jedino zlato osvojila je muška štafeta 4x400 metara.

Nakon odličnog rezultata juniora i juniorki koji su prije tjedan dana osvojili sedam medalja na prvenstvu Balkana u Istanbulu, proteklog vikenda na istom mjestu su se natjecali seniori, a hrvatska delegacija okitila se sa šest medalja, te je oboreno tri dvoranska nacionalna rekorda.

Zlatnu medalju osvojila je štafeta 4×400 metara s novim dvoranskim rekordom Hrvatske 2:13,99, a trčala je u sastavu Mateo Parlov, David Šalamon, Gabrijel Stojanović i Mateo Ružić.

Srebro je osvojio Ivan Horvat u skoku s motkom. Osječanin je preskočio 5,30 metara.

Atletičarke su osvojile četiri bronce. Lucija Pokos bila je treća u utrci na 400 metara istrčavši dionicu za 54,59 sekundi, Ana Šimić je s preskočenih 1,90 u skoku u vis došla do bronce, a Paola Borović u troskoku sa 31,38 metara.

Uspješna je bila i ženska štafeta 4×400 metara u sastavu Lucija Pokos, Ida Šimunčić, Veronika Drljačić i Kristina Dudek s novim dvoranski rekordom Hrvatske 3:43,45.

U utrci seniorki na 1500 m Katarina Vukančić istrčala je dvoranski rekord za mlađe seniorke 4:29,73 osvojivši pri tom 5. mjesto.