Hrvatski derbi u ABA ligi

kkcedevita.hr

Zadar pobijedio Cedevitu

U hrvatskom derbiju 20. kola regionalne ABA lige Zadar je na domaćem parketu pobijedio Cedevitu 81:72.

Cedevitu je nakon euroligaškog okršaja i poraza kod Unicaje u Malagi, čekao domaći okršaj u ABA ligi i gostovanje kod Zadra.

Nakon što je prvu četvrtinu izgubio sa 18:12, u nastavku je hrvatski prvak nadoknadio zaostatak i na poluvremenu je vodio 36:29, ali uslijedio je novi pad i Zadar je s boljom igrom u preostale dvije dionice došao do devete pobjede u regionalnoj ligi ove sezone, kojom je s 29 bodova na šestom mjestu.

Cedevita je upisala drugi uzastopni poraz, nakon izgubljenog susreta od Budućnosti i ima 35 bodova, tri boda zaostatka za vodećom Budućnosti, a trećeplasirana Crvena zvezda ima 33 boda, ali i utakmicu manje.

Filip Kraljević je bio najraspoloženiji u domaćim redovima s čak 30 koševa, a Cosey je dodao 13, uz pet skokova i asistencija. Cedevitu je predvodio Pullen sa 23 poena, dok je Bilan ubacio 15.