Hrvatski hokejaši upisali i drugi poraz na SP 1B divizije

Hrvatski hokejaši odigrali su fenomenalnih pet minuta u kojima su postigli tri gola, ali to nije bilo dovoljno za barem bod.

Nakon 3:0 poraza od domaćina Litve u prvom kolu Svjetskog prvenstva prve B divizije, hrvatski hokejaši odigrali su dobru utakmicu protiv Japana u kojoj su na kraju upisali i drugi poraz rezultatom 4:3.

Japanci su do prednosti došli u 16. minuti golom Rya Hashimota, te e s tim rezultatom otišlo na prvi predah. Oklopnici su fantastično odigrali prvih 10 minuta druge trećine, najprije je u 22. minuti najbolji hrvatski hokejaš Borna Rendulić zabio sa igračem više za izjednačenje, dvije minute kasnije ponovo se upisao u strijelce i doveo Hrvatsku u vodstvo, a već u 27. minuti golom Josipa Jazbeca, Hrvatska je otišla na 3:1. Nažalost to je bilo sve od naših hokejaša, Makuru Furuhashi smanjio je zaostatak u 37. minuti, a potpuni preokret Japan je napravio u posljednjoj trećini utakmice. U 43. minuti Hiroto Sato izjednačio je rezultat, a konačnih 4:3 postavio je svojim drugim golom Ryo Hashimoto.

Oklopnici će u trećem kolu u srijedu igrati protiv Ukrajine, a kako stvari stoje, ključna utakmica za ostanak u diviziji biti će protiv Rumunjske.