Hrvatski hokejaši upisali novi poraz na SP u Belfastu

Hrvatska reprezentacija u hokeju na ledu upisala je danas novi poraz na SP divizije IB u Belfastu, neočekivano ih je svladala Estonija rezultatom 4:3.

Hrvatska hokejaška reprezentacija/ Foto: CroHockey/ Facebook

Danas se ponovno igralo na Svjetskom prvenstvu divizije IB u hokeju na ledu koje se održava u Belfastu. Svoju četvrtu utakmicu odigrala je i Hrvatska, a naši dečki nažalost upisali su i treći poraz, danas je bolja bila Estonija rezultatom 4:3.

Očekivalo se da naši hokejaši mogu do nove pobjede danas nakon jučerašnjeg slavlja protiv Nizozemske. Da su ostvarili pobjedu osigurali bi opstanak u ovoj diviziji i iduće godine dok ovako još nisu sto posto sigurni. Tako je Estonija ostvarila svoju prvu pobjedu na turniru nakon što su u prva tri susreta zabili tek tri pogotka iako su naši izgledali bolje na terenu. Imala je Hrvatska čak deset udaraca više (35-25), ali Estonci su bili efikasniji, a i Mate Tomljenović na našim vratima nije bio pretjerano raspoložen.

Rano su poveli Estonci, iskoristili su prvu situaciju s igračem više, strijelac je u šestoj minuti bio iskusni Andrei Makrov. Hrvatska je do izjednačenja stigla tek u drugoj trećini, nakon nešto više od dvije minute igre izjednačio je Mislav Blagus. Ipak, ponovno bježi Estonija ovaj puta i na dva pogotka razlike zahvaljujući golovima RoobeSibirtseva u razmaku od samo nešto više od minute. Do kraja trećine uspjela je Hrvatska izjednačiti pogocima Dominika Kanaeta te najboljeg igrača Borne Rendulića s igračem više. Pobjedu Estonije je nakon samo 23 sekunde igre u trećoj dionici svojim drugim pogotkom potvrdio Makrov.

Borna Rendulić ponovno je sudjelovao kod sva tri hrvatska gola, uz pogodak upisao je i dvije asistencije. Dvije asistencije imao je i Igor Jačmenjak dok je Blagus uz pogodak upisao jednu asistenciju. Tomljenović je upisao 21 obranu iz 25 udaraca što daje postotak od tek 84%. Uz Makrova kod Estonaca je bio sjajan Rooba s golom i dvije asistencije dok je vratar Koitmaa upisao 32 obrane (91.4%)

Hrvatska sutra posljednju utakmicu igra protiv Litve koja ulazi potpuno opuštena od 13:30. Nakon toga igraju Estonija i Nizozemska, a prvenstvo će derbijem za prvo mjesto završiti Japan i domaćin Velika Britanija kojiće vjerojatno u susret oboje ući s po 12 bodova.