Hrvatski juniori i dalje stopostotni na EP-u

Hrvatska juniorska košarkaška reprezentacija došla je do treće pobjede na Europskom prvenstvu Divizije B. Nešto lakše nego je to bilo u prethodnom susretu s Bugarskom, izabranici Vladimira Anzulovića su stopostotan učinak zadržali rutinskim slavljem protiv Gruzije 62:49.

Za razliku od utakmice protiv Bugarske Hrvatska je od druge četvrtine pa do kraja susreta kontrolirala rezultat, nije dopuštala veće približavanje protivnicima i lakoćom zaključila susret u svoju korist. Nakon izjednačene prve četvrtine Hrvatska je proigrala na krilima odličnog Luke Šamanića koji je povezao devet poena i donio svojoj momčadi 15 koševa viška (32:17). Vrlo brzo je Šamanić zamijenjen, budući da je izbornik Anzulović ovu utakmicu iskoristio za rotaciju igrača, ali Hrvatska nije posustajala i do poluvremena je zadržala stečenu prednost (41:26). Košarkaši Gruzije su tijekom drugog poluvremena došli na devet koševa minusa, no svaki puta kad bi se Gruzija približila Hrvatska je imala odgovor i uspjela rutinski privesti utakmicu kraju. Najbolji strijelci kod Hrvatske su bili Antonio Jordano sa 16 poena i Luka Šamanić, koji je dodao 12 koševa i devet skokova.

“Čestitke momcima na pobjedi. Utakmicu smo riješili u prvom poluvremenu, u drugom smo čak uspjeli i odmoriti neke igrače koji su nam bitni, odnosno koji su nam nosioci igre. Na kraju nas čekaju dvije najteže utakmice u skupini – to su Island i Bjelorusija koji igraju jako dobru košarku. Nadam se da ćemo se uspjeti dobro pripremiti nakon dana odmora i pobijediti te proći taj prvi dio”, izjavio je nakon utakmice Vladimir Anzulović, izbornik U-18 reprezentacije.