Hrvatski kadeti protiv Njemačke za četvrtfinale SP-a

Hrvatska U17 reprezentacija u osmini finala SP-a u Čileu zaigrat će protiv Njemačke...

Hrvatska nogometna reprezetacija do 17 godina izborila je plasman u osminu finala na Svjeskom prvestvu u Čileu, a izabranici Darija Bašića u toj će fazi natjecanja zaigrati protiv Njemačke.

Nijemci su u treće kolo skupine C ušli ušli s čak  dva boda više od drugoplasiranog Meksika, no u međusobnom su okršaju izgubili su s 2:1 te pali na drugo mjesto.

Mladi reprezentativci napeto su pratili tijek utakmice između  Njemačke i Meksika jer je rezultat odlučivao o poretku  skupina, odnosno našem budućem suparniku. Prvo poluvrijeme proteklo je bez postignutog pogotka, a prvi je u vodstvo stigao Meksiko u 59. minuti pogotkom Lopeza, da bi ubrzo i povećao vodstvo golom Venegasa već u 65. minuti. Prvi pogodak za Njemačku stigao je pak tri minute kasnije, strijelac je bio Eggestin.

Hrvatska će protiv Njemačke, europskog doprvaka, zaigrati u Concepcionu 29. listopada i to u 21 sat po hrvatskom vremenu.