Hrvatski košarkaši poraženi na startu turnira protiv Argentine

Hrvatska reprezentacija svoju posljednju provjeru uoči Olimpijskih igara u Rio de Janeiru igra u Argentini (Cordoba).

Prvu utakmicu Hrvatska je igrala protiv domaćina Argentine te upisala poraz 97:78.

Iako nismo dobro krenuli, Argentina je dobila prvu četvrtinu 23:10, u drugoj smo četvrtini gledali drukčiju Hrvatsku. Proradio je šut, stisnuli smo u obrani i druga četvrtina završila je na strani Hrvatske (22:23), a na odmor se otišlo rezultatom 45:33 za Argentinu. U trećoj je dionici Hrvatska imala mali pad, no četvrtu su izabranici Aleksandra Petrovića odradili sjajno (28:32).

Protivnici Hrvatske u Corobi na turniru ‘četiri nacije’ još su Srbija i Francuska, a danas slijedi utakmica s dobro poznatim Francuzima.

ARGENTINA – HRVATSKA 97:78 (23:10, 22:23, 24:13, 28:32)

Argentina: Scola 12, Ginobili 3, Campazzo 8, Laprovitolla 7, Brussino 2, Delfino 13, Vaulet 9, Delia 6, Nocioni 19, Deck, Mainoldi 6, Acuna 12

Hrvatska: Babić 3, Krušlin 4, Stipčević, Simon 10, Hezonja 17, Šarić 5, Ukić 11, Planinić 2, Bilan 6, Šakić 5, Arapović 5, Bogdanović 10