Hrvatski kup: Inter prošao u četvrtfinale

NK Inter Zaprešić nastavio je pozitivan niz – na domaćem terenu svladao je NK Sesvete rezultatom 2-1 i plasirao se u četvrtfinale Hrvatskog kupa.

Na Gradskom stadionu u Zaprešiću momčad Intera ugostila je Sesvete koja zadnjih pet kola nije ostvarila pobjedu u Drugoj hrvatskoj ligi. S druge strane Inter je upisao pobjede u zadnja dva kola Prve HNL, a taj niz se nastavio i večeras.

Utakmica je otvorena s tek nekoliko udaraca prema golu na obje strane. Sve do samog kraja poluvremena nije bilo opasne situacije za vratara Sesveta. U zadnjim minutama prvog poluvremena Inter je postigao pogodak, no rezultat je ostao nepromijenjen. Sudac je označio zaleđe i pogodak je poništen.

Početkom drugog poluvremena sviran je jedanaesterac za domaću momčad. Izveo ga je večerašnji kapetan Tomislav Mazalović i doveo Inter u vodstvo (1:0). Nogometaši Intera zaredali su nekoliko akcija, no lopta nije završila u mreži. U 73. minuti Josip Slišković izjednačio je rezultat (1:1) koji se nije mijenjao do kraja regularnog dijela utakmice.

Brojne pokušaji pogotka zaredali su se i tijekom produžetaka na obje strane terena. Konačan rezultat postavio je Komnen Andrić u 116. minuti susreta (2:1) i odveo svoju momčad u četvrtfinale Kupa.