Hrvatski kup: Lokomotiva i Osijek prošli dalje

Prvoligaši Lokomotiva i Osijek plasirali su se u četvrtfinale Hrvatskog kupa. Lokosi su svladali Zagreb, dok je Osijek bio bolji od Zadra.

Danas i sutra na rasporedu su utakmice osmine finala Hrvatskog kupa.

Jučer smo saznali prvog četvrtfinalista Hrvatskog kupa. Rudeš je nakon produžetaka svladao Slaven Belupo 2:0. Danas su na rasporedu četiri utakmice, a dvije su već završile. Lokomotiva je u Kranjčevićevoj svladala domaćina Zagreba 1:0, dok je Osijek slavio u Stanovima protiv Zadra 4:0.

Prva utakmica dana odigrala se u Kranjčevićevoj gdje je Zagreb, danas trećeligaš, ugostio prvoligaša Lokomotivu. Slavila je Lokomotiva pogotkom Lovre Majera u 28. minuti za minimalnu pobjedu 1:0 i prolaz dalje u natjecanju.

Osijek je gostovao na Stanovima kod Zadra, trećeligaša, i upisao laku pobjedu rezultatom 3:0. Strijelci za Osijek bili su Petar Bočkaj u 17., Eros Grezda u 49., Andrej Lukić u 55. i Nikola Jambor u 73. minuti.

Od 17 sati Inter u Zaprešiću igra protiv drugoligaša Sesveta, dok Hajduk od 18 sati na Šubićevcu igra protiv drugoligaša Šibenika.