Hrvatski kup: Na Rujevici gostuje najugodnije iznenađenje prvenstva

Posljednja utakmica četvrtine finala Hrvatskog nogometnog kupa igra se danas od 17 sati na Rujevici.

Rijeka i Inter zamijenili su domaćinstva zbog lošeg travnjaka u Zaprešiću jer su snijeg i kiša natopili teren, te bi utakmica u Zaprešiću bila opasna po zdravlje samih igrača.

Riječani su do ove faze došli nakon dvije lagane pobjede protiv Vrbovca i Gorice, dok je Inter rutinski odradio utakmice protiv Nedelišća i Sesveta. Rijeka je u prvoj utakmici ove sezone slavila na gostovanju 3:1, dok je ogled na Rujevici okončan remijem bez pogodaka.

“Pred nama je bitna utakmica koja znači prolaz u Kupu, iako u Kupu vrijedi jedino ako si pobjednik na kraju. Naš jedini cilj je proći dalje. Bolje je za obje momčadi da igramo na jednom normalnom terenu. Naš problem je zgusnut program i brojni izostanci. Inter je standardizirao igru i na Rujevici pokazao da se znaju disciplinirano braniti”, rekao je Matjaž Kek, trener Rijeke.

Domaćini su do sada od samostalnosti Hrvatske četiri puta osvojili kup i to 2005., 2006., 2014. i 2016. godine. Najveći uspjeh Intera u kupu bio je 23. lipnja 1992. godine kada su preko Dinama uzeli trofej.