Hrvatski kup: Rijeka preokretom izborila polufinale

Preokretom i pobjedom nad zaprešićkim Interom Rijeka je postala posljednji polufinalist Hrvatskog nogometnog kupa. Polufinale su ranije izborili i Dinamo, Hajduk i Lokomotiva.

Odigran je i posljednji dvoboj četvrtine finala Hrvatskog nogometnog kupa. Dvoboj između aktualnog hrvatskog prvaka i zaprešićkog Intera se od 17 sati igrao na Rujevici. Službeni domaćin bio je Inter, a do promjene domaćinstva došlo je na zahtjev Intera zbog iznimno lošeg travnjaka u Zaprešiću. Rijeka se pobjedom nad Interom (2:1) pridružila Dinamu, Hajduku i Lokomotivi u polufinalu Kupa.

Početkom prvog poluvremena dominirala je Rijeka, a zaprešićka momčad nastojala je ne primiti pogodak. U 30. minuti Žuti su ostvarili prednost. Za 0:1 mrežu je zatresao Vlatko Blažević nakon lijepe akcije Intera. Interovo vodstvo trajalo je vrlo kratko. Samo minutu kasnije, Jakov Puljić, igrač Intera koji je na posudbi u Rijeci, izjednačio je rezultat odličnim udarcem. Pred kraj poluvremena, u 39. minuti susreta, za potpuni preokret bio je zaslužan Mario Gavranović.

U nastavku susreta Rijeka je nastavila s nasrtajima na gol Zaprešićana. U nekoliko navrata nogometaši aktualnog hrvatskog prvaka mogli su povećati vodstvo, no mreža Intera više se nije tresla. Zaprešićka momčad nije se predavala, a do izjednačenja ih je mogao dovesti Komnen Andrić u 83. minuti susreta, no lopta je ipak otišla iznad gola. „Div iz predgrađa“ susret je završio s desetoricom igrača na terenu. U 90. minuti drugi žuti karton dobio je Tomislav Mazalović te je bio primoran napustiti teren.

Inter: Mrmić – Bosec, Grgić, Komorski, Mamić (od 80. Zulim) – Postonjski, Mazalović, Šarić (od 83. Obeng) – Rak, V. Blažević (od 46. Haramustek) – Andrić
Rijeka: Sluga – Vešović, Župarić, Punčec, Zuta – Maleš, Mišić – Kvržić, Puljić (od 90. Elez), Črnic (od 70. Mavrias) – Gavranović (od 87. Jelić)