Hrvatski nogometaši raspoloženi na europskim travnjacima

Hrvatski su nogometaši odigrali odlične utakmice u svojim klubovima.

Hrvatski su nogometaši odigrali odlične utakmice u svojim klubovima. Među strijelcima su se našli Ivan Santini, Mateo Pavlović i Duje Ćaleta-Car, a Marcelo Brozović je zabilježio dvije asistencije u dresu Intera na gostovanju kod Udinesea (0:4).

U 36. kolu francuske Ligue 1, Santinijev klub Caen je izgubio kod kuće protiv Monaca rezultatom 1:2. Iako je Monaco poveo već u 12. minuti pogotkom mladog francuza Mousse Sylle, do kraja poluvremena Caen uspijeva poravnati rezultat pogotkom Ivana Santinija, koji je zatresao mrežu Danijela Subašića s ruba šesnaesterca. U sudačkoj nadoknadi Sylla zabija drugi pogodak i donosi pobjedu Monacu, koji se za korak više pomaknuo u borbi za Ligu prvaka.

Metz je izgubio od Angersa rezultatom 1:2. Za pobjedu Angersa je zaslužan i jedan pogodak Matea Pavlovića, onaj u 93. minuti kada svome klubu donosi izjednačenje. Samo dvije minute kasnije, Pavlovićev kolega Flavien Tait trese suparničku mrežu i bilježi bitna tri boda za odvajanje od donjeg dijela tablice. Metz je ovim porazom ostao bez šanse za ostankom u Ligue 1.

U austrijskoj Tipico Bundesligi, Red Bull Salzburg osiugrao je naslov domaćom pobjedom nad drugoplasiranim Sturmom iz Graza (4:1). Gosti su poveli u 40. minuti pogotkom Petera Žulja, ali samo četiri minute kasnije Hwang Hee-Chan izjednačuje rezultat na 1:1 s kojim se odlazi na odmor. U drugom dijelu dvoboja Salzburg bilježi vodstvo pogotkom u 54. minuti zahvaljujući Duji Ćaleti-Caru. Pobjeda je potvrđena golovima Onguénéa (65′) i Dabbura (83′). Tri kola prije samog kraja, Salzburg ima veliku prednost od 14 bodova nad Sturmom te 19 bodova nad Rapidom iz Beča.

Za Red Bull Salzburg ovo je 12. naslov prvaka Austrije, a šesti zaredom.