Hrvatski odbojkaši pobijedili Rumunjsku i napravili novi korak prema Europskom prvenstvu

Utakmica 4. kola: Hrvatska - Rumunjska 3:2 (25:22, 25:22, 23:25, 19:25, 15:7)

Kvalifikacije za EP odbojkaša

HRVATSKA – RUMUNJSKA 3:2

Utakmica 4. kola: Hrvatska – Rumunjska 3:2 (25:22, 25:22, 23:25, 19:25, 15:7)Dom odbojke Bojan Stranić. Suci: Markelj (Slovenija), Juraček (Slovačka).

HRVATSKA: Zhukouski 4,  Sabljak 4,  Galić 15,  Omrčen 24,  Raić 5, Šarčević (L), Ćosić 4, Šestan,  Peterlin 11, Andrić, Mihalj 7, Močić.

RUMUNJSKA: Soloc 1, Tebeis 9,  Matei 18,  Mihalcea 13,  Mareis, Gheorghita 10,  Bala 5,  Bartha 3, Lica 6, Borota 14, Georgescu 1, Feher.

Hrvatska muška odbojkaška reprezentacija pobijedila je Rumunjsku 3:2 na otvaranju drugog kvalifikacijskog turnira za Europsko prvenstvo koji se održava u zagrebačkom Domu odbojke Bojan Stranić. Hrvatska je na kraju propustila priliku osvojiti tri boda budući da je imala vodstvo 2:0, ali je na kraju pobjedu izborila u petom setu nakon 127 minuta igre.

Nakon gubitka dva seta izabranici Igora Šimunčića su se probudili i u petoj dionici stigli do važnih bodova. Blok Ćosića donio je prednost 6:2. Rumunji se nisu predavali, ali Hrvatska je novim blokovima Ćosića i Omrčena slomila otpor gostiju.