Hrvatski Oklopnici opet poraženi

Hrvatska hokejaška reprezentacija/ Foto: CroHockey/ Facebook

U drugom kolu Svjetskog prvenstva skupine 1B Japan je svladao Hrvatsku 4:2. Tako su naši igrači izgubili i drugu utakmicu u Belfastu. U devetoj minuti je Koizumi snažnim udarcem iz daljine svladao nemoćnog Rosandića.

Saciliotova momčad je imala svoje prilike. Pokušavali su Brine, Blagus i Rendulić na power playu, no Fukufuji je bio sjajan. Igrala se 17. minuta kad je Sato na power plaxu iz blizine spretno povisio na 2:0.

U drugoj je trećini Rendulić zaradio deset minuta kazne zbog prigovora, a Tanaka je pogodio za 3:0. Sertich je u 46. minuti bio najbrži na odbijenom paku i iz blizine je na power playu smanjio rezultat. Minutu kasnije je Hirano vratio Japanu dva pogotka prednosti. U 59. minuti je Hrvatska imala dva igrača više, što je opet iskoristio precizni Sertich.

U srijedu u 17 sati Hrvatska igra protiv Nizozemske.

HRVATSKA – JAPAN 2-4 (0-2, 0-1, 2-1)
Strijelci: 0-1 Koizumi (9), 0-2 Sato (17 – PP1), 0-3 Tanaka (27 – PP1), 1-3 Sertich (46 – PP1), 1-4 Hirano (47), 2-4 Sertich (59 – PP2)

Udarci: Hrvatska – 31; Japan – 31.
Isključenja: Hrvatska – 24 minute; Japan – 16 minuta.

HRVATSKA: Rosandić, Tomljenović – Sertich, Šilović, Perkovich, Brine, Jarčov – Vedlin, Tadić, Rendulić, Blagus, Miličić – Jačmenjak, Ljubić, Mikulić, Janković, Kanaet – Smolec, Mirić, Brenčun, Šakić.

JAPAN: Fukufuji, Onoda – Minoshima, Haga, Obara, Hirano, Ueno – Ushu, H. Sato, Takagi, Furuhashi, Nakajima – Hashimoto, Kumagai, S. Sato, Terao, Tanaka – Yamada, Koizumi, Nishiwaki, Iwatsuki, Nakayashiki.