Hrvatski ronioci Goran Čolak i Veljano Zanki srebrni i brončni u Dubaiju

Goran Čolak, Veljano Zanki osvojili i Branko ŠEgović nastupili su u disciplini statika (držanje daha u bazenu)

Goran Čolak

Hrvatski ronioci Goran Čolak i Veljano Zanki osvojili sjajno 2. i 3. mjesto na FAZZA Free diving championship Dubai 2014 u disciplini statika (držanje daha u bazenu). Zanimljivo, ovo natjecanje je pokrenula prinčeva obitelj i poznato je po bogatim nagradama koje se mogu osvojiti. Hrvatski dvojac osvojio je džiš kojega je unovčio na licu mjesta.

Inače, Čolak je osvojio drugo mjesto zadržavajući dah 8:30 sekundi, dok je prvoplasirani bio Branko Petrović iz Srbije kojega su iz bazena izvukli u nesvjesnom stanju, ali su suci svejedno priznali rezultat.

Inače, natjecnaje FAZZA obuhvaća mnoge sportove kao što su ronjenje, gađanje glinenih golubova, sokolarstvo, utrke konja, bacanje puške u zrak.

Uz Gorana Čolaka i Veljana Zakija iz Hrvatske je nastupio i Bruno Šegvić među četrdesetak stranih natjecatelja iz 15 zemalja.