Hrvatski rukometaši pobjedom protiv Nizozemske otvorili kvalifikacije za EP

Utakmica 1. kola: Hrvatska - Nizozemska 35:24. Već je na oatvaranju blo jasno da će Nizozemska imati problema u napadu, većinu udaraca koju nije zaustavio blok, obranio je odlični Alilović

Ivan Čupić/Getty Images

Hrvatska rukometna reprezentacija pobjedom protiv Nizozemske 35:24 otvorila je kvalifikacije za Europsko  prvenstvo 2016. godine.  Hrvatska je odlično krenula u utakmicu, Nizozemska je povela 1:0 i to je ujedno bilo sve. Nizozemci su zadržali priključak do devete minute kada Štrlek zabio za 4:2 i prvi put na utakmici donio dva gola prednosti. Već tada bilo je jasno da će Nizozemska imati problema u napadu, većinu udaraca koju nije zaustavio blok, obranio je odlični Alilović koji je u sedam minuta skupio pet obrana.

Mini serijom od tri gola Damira Bičanića Hrvatska se odvojila na tri razlike (7:4), a serija je završila tek kod 11:4 kada su Nizozemci postigli gol nakon pet i pol minuta pauze. Slavko Goluža u prvom dijelu imao je priliku rotirati momčad, a golom Stepančića (17:10) zaključeno je prvo poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme s dva gola otvorio je Ivan Čupić koji je ujedno pogotkom u 45. minuti donio prvi put na utakmici prednost od deset golova (26:16). Nizozemci su uzvratili serijom 5:1 (21:27), Slavko Goluža pozvao je minutu odmora i zatražio ozbiljnost u obrani do kraja utakmice. Nizozemska nije ozbljnije zaprijetila, Slišković je golom u 58. minuti vratio deset golova prednosti (34:24).  Raković je novom kontrom donio konačnih 11 golova prednosti