Hrvatski stolnotenisači prosuli nemoguće protiv Indije i praktično sami sebe izbacili

Hrvatski stolnotenisači još imaju utakmicu protiv Južne Koreje koja ima sve glatke pobjede 3:0.

Hrvatski stolnotenisači upisali su težak poraz od Indije u četvrtom kolu Svjetskog ekipnog prvenstva, a sada su izgubili šanse za prolazak u drugu fazu natjecanja.

Prvi hrvatski reket Andrej Gaćina nije najbolje otvorio prvi susret, izgubio je početni set, ali je uspio dobiti sljedeća tri i osvojiti prvi bod protiv Kamala Achantua.

Gotovo identičan meč odigrao je Tomislav Pucar protiv Sathiyana Gnanasekarana. Pucar je izgubio prvi set, a zatim osvojio sljedeća tri i donio velikih 2:0 za Hrvatsku.

Kao i u prva dva meča, i u onom Frane Kojića prvi set je otišao na stranu Harmeeta Desaija. Deja vu se počeo ponavljati, Kojić je okrenuo meč na 2:1 u svoju korist, a potom potonuo i upisao poraz 3:2.

Gaćina je u četvrtom meču protiv Gnanasekarana izgubio prva dva seta u produžetku 12:10, a tu je sve krenulo nizbrdo, Indijac je osvojio i treći set i izjednačio rezultat.

U posljednjem meču Pucar je loše krenuo protiv Achantua, Indijac je uzeo prva dva seta, Pucar se uspio vratiti, dobio je treći i četvrti set sa 12:10 i potpuno izjednačio rezultat, ali unatoč povratku, Indijac je bio prisebniji u finalnom odlučujućem setu i sa glatkih 11:5 donio veliku pobjedu svojoj reprezentaciji.

Andrej Gaćina (HRV) – Kamal Achanta (IND) 3:1 (5-11,11-8,11-9,11-9)
Tomislav Pucar (HRV) – Sathiyan Gnanasekaran (IND) 3:1 (7-11,11-5,15-13,11-7)
Frane Kojić (HRV) – Harmeet Desai (IND) 2:3 (3-11,11-8,11-9,3-11,7-11)
Andrej Gaćina – Sathiyan Gnanasekaran (IND) 0:3 (10-12,10-12,7-11)¸
Tomislav Pucar (HRV) – Kamal Achanta (IND) 2:3 (8-11,8-11,12-10,12-10,5-11)