Hrvatski vaterpolisti izgubili od Australije

Prijateljska utakmica: Australija - Hrvatska 12:9 (3:2, 1:2, 4:2, 4:3). Australci su tako upisali vrijednu pobjedu protiv olimpijskih prvaka

Petar Muslim/Getty Images

Hrvatski vaterpolisti poraženi su u prijateljskom ogledu na gostovanju u Australiji 9:12 (3:2,1:2,4:2,4:3). Hrvatska je na dalek put otišla u nešto oslabljenom sastavu, a Australci su iskoristili priliku i upisali vrijednu pobjedu protiv olimpijskih prvaka.

Australiju inače vodi Elvis Fatović, proslavljeni hrvatski reprezentativac. Domaćin je sjajno otvorio utakmicu i poveo 3:0. Hrvatska se vratila u utakmicu i na poluvrijeme otišla s 4:4. Campbell i Miller otvorili su treću četvrtinu pogocima, a Hrvatska je u posljednje dvije četvrtine primila čak osam golova i nije mogla parirati domaćinu.

– Naš fokus na treningu je obrana i igrač više. To je jedan od najvažnijih segmenata u vaterpolu. Moramo izbjeći crne rupe koje nam se događaju kada smo kod 3:0 vrlo brzo dobili dva gola, rekao je Elvis Fatović.