NASTAVAK SVJETSKE LIGE

Hrvatski vaterpolisti uvjerljivi protiv Turaka

Hrvatski vaterpolisti u četvrtom kolu Svjetske lige upisali su treću pobjedu. Sa 16:3 u Ankari poražena je Turska.

Hrvatski vaterpolisti ispunili su zadani cilj. Pobjedili su u gostima Tursku sa velikom razlikom koja bi mogla biti ključna u prolazu skupinu ukoliko Hrvatska pobjedi Italiju u zadnjem kolu natjecanja po skupinama.

Barakude bez onih najboljih, Pavića, Sukna, Burića, Bušlje, Obradovića, Jokovića, pomalo su uspavano ušle u utakmicu, ali kada je dohvaćena radna temperatura, Turci su između prvog i drugog gola čekali 21 minutu.
Drugu i treću četvrtinu Hrvati su dobili s ukupno 9:0. Glavne uzdanice bili su igrači riječkog Primorja. Povratnici u reprezentaciju najistaknutiji, Ivan Buljubašić i Ivan Krapić s tri gola, do njih s jednim manje također igrači hrvatskog prvaka Šetka i Vukičević.

Sljedeći nastup Barakude imaju za nešto više od dva mjeseca, točnije krajem travnja kada gostuju kod Rusije.