Hrvatski nogometni vikend: Rakitić zabio premijerni gol za Barcu, Kovačić strijelac za Inter!

Ivan Rakitić zabio je premijerni gol u dresu Barcelone u gostima kod Levantea (0:5), dok se Kovačić i drugi vikend zaredom upisao u strijelce za Inter u Palermu (1:1)

Rakitić slavi gol s Messijem/Getty Images

Fenomenalan vikend za hrvatske reprezentativce nastavio se i u nedjelju. Nakon što su tijekom subote u Premiershipu mreže tresli Niko Kranjčar i Nikica Jelavić, među strijelce su se upisali i Ivan Rakitić i Mateo Kovačić.

Rakitić je u uvjerljivom slavlju Barcelone, koja je u okviru 4. kola španjolske Primere slavila kod Levantea (0:5) postigao prvi gol u dresu Katalonaca.  Hrvatski je veznjak minutu prije odlaska na odmor zabio golčinu za 2:0 Katalonaca, posperemivši jedan odbijanac s dvadesetak metara u same rašlje.

Preostali strijelci u uvjerljivom slavlju Barcelone bili su Neymar (34′), Ramirez (57′), Pedro (64′) i Messi (77′). Rakitić je odigrao svih 90 minuta u redovima gostiju.

Kovačić opet strijelac

Mateo Kovačić drugi se vikend zaredom upisao među strijelce za Inter, koji je u gostima kod Palerma odigrao 1:1. Hrvatski reprezentativac u 42. je minuti krasnim golom izjednačio rezultat nakon početnog vodstva domaćina (Vazquez 3′).

Kovačić je odigrao 80 minuta nakon čega ga je Mazzarri zamjenio Palaciom.