Hrvatskoj devet medalja na prvenstvu Balkana u karateu

dva zlata, srebro i šest bronci su osvojili naši predstavnici.

U Istanbulu je održano karate prvenstvo Balkana za seniore, a hrvatski predstavnici osvojili su nevjerojatnih devet medalja.

Zlatnu medalju osvojila je ženska reprezentacija u borbama koje su se računale kao ekipno natjecanje, te Mate Šitum u teškoj kategoriji iznad 84 kilograma.

Srebro je osvojio Luka Kondrić u kategoriji do 67 kilograma, a hrvatski predstavnici osvojili su čak šest brončanih medalja.

Broncu su tako oko vrata stavile muška ekipa u dvije discipline, u katama i u borbama, zatim Ivana Bebek u kategoriji do 68 kilograma, Ana Marija Bujas-Čelan u kategoriji iznad 68 kilograma, Zvonimir Mirković u kategoriji do 84 kilograma i Karlo Raguž u kategoriji iznad 84 kilograma.

U Istanbulu je nastupilo ukupno 354 karataša i karatista iz 11 zemalja, a ovo je bilo ujedno i posljednje natjecanje uoči Europskog prvenstva.