Hrvatskoj druga pobjeda, ostaje borba za prvo mjesto do samog kraja!

Hrvatska je upisala drugu pobjedu, svladala Meksiko s 5:2.

Hrvatska reprezentacija hokeja na ledu uzrasta do 20 godina odigrava turnir Divizije II B u Beogradu. Danas su odigrali susret s vršnjacima iz Meksika, reprezentacija Hrvatske tek je u posljednjoj trećini slomila otpor protivnika i slavila s 5:2.

Hrvatska je do vodećeg pogotka stigla već u 34. sekundi igre, za vodstvo od 1:0 pogodak je zabio kapetan Bruno Fičur. Osam minuta kasnije izjednačuje te ujedno i postavlja rezultat trećine Gonzalo Hagerman, rezultat je bio 1:1.

Posljednje dvije trećine pripale su mladim hrvatskim hokejašima. Za 2:1 u 24. minuti pogađa Josip Vuglač, a Meksikanci ponovo stižu do izjednačenja u 31. minuti, pogotkom Brandona Linaresa. Za treće vodstvo Hrvatske u utakmici dvije minute kasnije među strijelce upisao se Hrvoje Krikšić.

U posljednju trećinu ušlo se vodstvom Hrvatske, koja u 20 minuta potvrđuje drugu pobjedu na turniru. Pogotke su postigli Leo Šutevski u 53. minuti te drugi put na utakmici Fičur, 52. sekunde prije kraja utakmice.

Hrvatsku u ponedjeljak čeka susret s Turskom, koja zauzima pretposljednje mjesto, susret je na rasporedu u 16:30 sati.