Hrvatskoj nakon poraza od Litve slijedi bobra za ostanak u A diviziji

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra protiv Ukrajine.

Ivica Zubac / Foto: FIBA

U trećoj utakmici, hrvatska juniorska reprezentacija upisala je drugi poraz. Ovog puta bolja je bila Litva 72:66.

Litva – Hrvatska 72:66 (13:19, 21:13, 25:21, 13:13)

Hrvatska: Skokna 11, Kalajžić 2, Dubelj 2, Badžim 7, Kalpić, Čolak, Mikšić 8, Buljević 2, Proleta, Zubac 17, Vrkić 17, Ljubičić.

Za razliku od prethodnih utakmica Hrvatska je danas dobro otvorila susret. Već u prvoj četvrtini imali smo u nekoliko navrata dvoznamenkasto vodstvo, ali kako se poluvrijeme bližilo kraju prednost se topila da Litavci konačno poveli. Sve do kraja treće dionice igralo se u egalu, a tada se protivnik prvi put odlijepio. Izabranici Darka Kunce više nisu imali snage i upisali su novi poraz.

U drugoj utakmici skupine Bosna i Hercegovina iznenadila je domaćina Grčku i slavila 60:59 što je našu reprezentaciju gurnulo u borbu za ostanak.

U nedjelju je dan pauze, a mi turnir nastavljamo s Ukrajinom, Crnom Gorom i Finskom.