HT Premier liga: porazi favorita, Split iskoristio priliku!

Iza nas je možda najuzbudljivije kolo HT Premier lige ove sezone, gdje su favoriti redom izgubili u svojim utakmicama. Jedino je Split došao do pobjede i približio se vodećem dvojcu, dok su Hermes i Škrljevo odigrali uzbudljivu utakmicu koja je zamalo išla preko 200 koševa

Jako zanimljivo 16. kolo HT prve lige za košarkaše je iza nas. Favoriti su od reda poraženi u njihovim dvobojima, što je iskoristio Split i došao na treću poziciju s pobjedom zaostatka za vodećim dvojcem, Cibonom i Zadrom. Zadar je nakon manje od 24 sata od utakmice s Zvezdom morao doputovati u Osijek i uvjerljivo su poraženi. Cedevita je izgubila iznenađujuće kod Zaboka, dok je Cibona doživjela poraz kod kuće protiv Gorice Josipa Sesara. Hermes Analitica i Škrljevo su odigrali nedvojbeno najuzbudljiviju utakmicu kola, gdje je malo nedostajalo da idu preko 200 zabijenih koševa. Alkar je u izravnom dvoboju za sigurnu zonu, pobijedio Šibenika, dok je Split uvjerljivo slavio protiv Boscoa.

KK Zabok – KK Cedevita 74:72 (18:24, 19:18, 19:18, 18:12)

KK Alkar – GKK Šibenik 91:86 (30:17, 27:15, 14:22, 20:32)

KK Split – KK Bosco  94:70 (22:24, 33:22, 17:15, 22:9)

Hermes Analitica – KK Škrljevo Adria Oil 96:99 (26:24, 23:21, 23:29, 24:25)

Vrijednosnice Osijek – KK Zadar 88:69 (23:23, 22:11, 28:20, 15:15)

KK Cibona – KK Gorica 77:83 (22:15, 9:26, 28:27, 18:15)

HERMES ANALITICA – ADRIA OIL ŠKRLJEVO 96:99 (26-24, 23-21, 23-29, 24-25)

U vrlo zanimljivoj utakmici 16.kola HT premijer lige Adria Oil Škrljevo je osvojilo važne bodove na gostovanju u Draženovom domu.

Susret je otvorila serija trica domaćih. Gosti održavaju minimalni zaostatak zahvaljujući napadačkom skoku. Posebno je raspoložen centar domaćina Vlaić koji je odigrao najbolje poluvrijeme sezone.

Ključ utakmice je u trećoj četvrtini kada gosti nošeni bivšim igračem domaćih Krstanovićem preokreću rezultat. Ipak, manje od dvije minute prije kraja domaći vode 95:93, ali propuštaju sljedeća tri napada, što gosti kažnjavaju i zasluženo slave, prenose službene stranice HKS-a.

Najbolji igrači kod domaćih bili su Kordić s 26 poena, Foster s 21 poenom i 8 asistencija te Vlaić s 19 poena i 7 skokova.

Kod gostiju Uljarević 26 poena i 8 asistencija te Krstanović 24 poena i 6 skokova.