HT Premier liga: Zadar u derbiju nokautirao Cibonu, Cedevita došla do 10. pobjede

Odigrano je još jedno kolo u HT Premier ligi, a pobjednik kola je Zadar koji se bodovno izjednačio na prvom mjestu s Cibonom

15. kolo HT premier lige je donijelo pobjedu Zadra protiv vodeće Cibone i tako su se te dvije momčadi izjednačile na čelu lige. Cedevita je ‘na knap’ prošla protiv Hermes Analitice, dok su Šibenik i Vrijednosnice bili bolji u dvobojima ujednačenih protivnika. Gorica i Škrljevo uvjerljivo su slavili na domaćim terenima.

KK Zadar – KK Cibona 79:76 (22:16, 17:28, 27:17, 13:15)

KK Škrljevo Adria Oil – KK Alkar Sinj 93:62 (16:16, 26:17, 29:9, 22:20)

KK Cedevita – Hermes Analitica Zagreb 83:79 (24:15, 22:16, 17:23, 20:25)

KK Gorica – KK Zabok 82:69 (14:23, 23:15, 23:11, 22:20)

KK Boscoe Zagreb – Vrijednosnice Osijek 66:71 (16:17, 14:20, 19:18, 14:16)

GKK Šibenik – KK Split 83:76 (28:23, 18:21, 16:21, 21:11)

Momčad Cedevite je pobjedom u tijesnoj završnici susreta odigranog protiv Hermes Analitice, došla do 10. pobjede u prvenstvu i tako se izjednačila sa Splitom po omjeru pobjeda i poraza. Krajnji rezultat je iznosio 83:79, dok je momčad Hermesa nadoknadila u posljednjoj dionici devet koševa razlike na ulazu u četvrtinu i imala u posljednjim minutama šansu totalno preokrenuti utakmicu.

Od početka je momčad Dražena Oreškovića kontrolirala ovu utakmicu, tako je već nakon prve dionice bilo +9 (24:15). Do poluvremena je prednost ‘Vitamina’ rasla i na odmor se otišlo sa velikih 15 razlike za Cedevitu.

U drugom poluvremenu sasvim druga priča. Već nakon treće četvrtine prednost Cedevite se istopila na devet razlike (63:54), da bi Hermes minutu prije kraja tricom Fostera izjednačio rezultat na 79:79. Bošnjak je u sljedećem napadu pogodio dva slobodna bacanja, a onda su uslijedili promašaji s obje strane. Lovro Buljević je naposljetku šest sekundi prije kraja položio za potvrdu Cedevitinog slavlja.

Andrija Ćorić je predvodio ‘Vitamine’ s 21 poenom i šest skokova, dok je Domagoj Bošnjak dodao 20 poena, 8 skokova i 3 asistencije. Kod Hermesa Ivan Svoboda je ubacio 25 poena, dok je odličan bio i Foster s 18 poena, 4 skoka i 7 asistencija.