HT Premijer liga: Cedevita slavila u odličnom gradskom derbiju

U reprizi prošlogodišnjeg finala opet se bolje snašla Cedevita.

totalinfo.hr

Cedevita je u vrlo dobroj utakmici ponovno svladala gradskog rivala te na kraju slavila rezultatom 84-81.

Cibona je sjajno ušla u utakmicu i u 12. minuti došla do prednosti od 15 razlike koševa (15-30). Do poluvremena koje je završilo rezultatom 34-45, Vukove je predvodio fantastični Novačić koji je postigao 19 poena. Početkom drugog dijela Cibona je čuvala prednost, te uoči posljednjih 10 minuta utakmice vodila 57-67.

Na početku posljednje četvrtine domaćin radi seriju 6-0 koju tricom prekida Domagoj Bošnjak. Trenutak koji je preokrenuo susret u korist Cedevite je bila fenomenalna blokada Ramljaka, pa odmah zatim i njegovo polaganje. Minutu prije kraja Cedevita stiže do izjednačenja 80-80. Potom se ulazi u seriju slobodnih bacanja u kojoj se bolje snalazi Cedevita i odnosi važnu pobjedu.

Kod Cedevite najbolji strijelac bio je Ukić sa 25 koševa, dok je Cibonu predvodio Novačić s 23 poena.

U sljedećem kolu Cedevita gostuje kod Hermesa, a Vukove čeka još jedan gradski derbi i susret sa Zagrebom.