HT Premijer liga: Cedevita teškom pobjedom nad Hermesom ostala neporažena!

Momčad Jure Zdovca ostala je na vrhu s omjerom 10-0 i utakmicom manje.

Cedevita je gostovala kod domaćina Hermes Analitice u dvorani Prirodslovne škole Vladimira Preloga u Zagrebu u sklopu 11. kola HT Premijer lige i pritom upisala pobjedu 73:68 (11-14, 21-29, 20-11, 21-14) te tako ostala jedina neporažena momčad prvenstva.

Hermes je vodila većim dijelom utakmice, a u jednom trenutku su domaćini imali i prednost od 13 koševa. Na poluvrijeme je domaćin otišao s prednošću od 11 koševa. U nastavku utakmice košarkaši Cedevite su počeli bolje igrati, a prvi put su do vodstva došli u 33. minuti (60:58). Do kraja susreta prvak Hrvatske nije ispuštao prednost.

Kod Cedevite najviše koševa postigao je Chris Johnson (17), a najbolji igrač utakmice bio je Karlo Žganec s double-double učinkom (15 poena, 13 skokova, šest asistencija i pet ukradenih lopti). Kod Hermesa najbolji je bio Ivan Svoboda s 28 koševa.

Momčad Jure Zdovca ostala je na vrhu s omjerom 10-0 i utakmicom manje, a u sljedećem kolu Cedevitu očekuje susret u Domu sportova protiv Šibenika.